Google podzielił się swoimi statystykami

Statystki GoogleJak co roku prezes Google Larry Page podzielił się najświeższymi statystykami dotyczącymi usług jakie zapewnia Google na swojej platformie. Jak co roku liczby są imponujące, a dzięki coraz większej integracji usług Google - przerosły wszelkie oczekiwania.

W swoim corocznym raporcie dla inwestorów na rok 2012, Page przedstawił oszałamiające statystyki serwisu YouTube - wynika z nich, że co sekundę na serwis YT jest ładowana godzina filmów przez 800 milionów użytkowników. Wynik ten YouTube zawdzięcza w znacznej mierze połączeniu serwisu Google+ z YouTube. Przy utrzymaniu takiego tempa liczba ta rośnie w niesamowitym tempie i jest możliwe, że w przyszłym roku w ciągu sekundy będzie ładowane nawet półtorej godziny materiału filmowego.

Samo Google+ może pochwalić się już ponad 100milionową aktywną społecznością, z przeglądarki Google Chrome korzysta już ponad 200 mln użytkowników (prawie 23% rynku przeglądarek w Polsce) zaś z konta pocztowego GMail korzysta już 350 milionów internautów. Dodatkowo warto nadmienić, że każdego dnia, na całym świecie do serwerów Google zgłasza się ponad 850 tysięcy urządzeń z zainstalowanym systemem mobilnym - Android.

Larry Page, Google CEO

Google nie ustaje w działaniach, aby podbić serca i umysły, a także wszelkiej maści urządzenia codziennego użytku i rowija się szybciej niż kiedykolwiek do tej pory. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie i wszystko wskazuje na to, że ma zamiar utrzymać lub poprawić tą pozycję!