Oferty na Google Maps

Google Maps wprowadza panoramiczny widok sklepów i łączy się z Google OffersKażdy z nas korzysta z map i prawie każdy z nas choć raz skorzystał z Map Google. Posiadacze smartfonów z systemem operacyjnym Android korzystają z nich jeszcze częściej niż użytkownicy laptopów czy PC, a właśnie dla nich Google wprowadziło w Stanach Zjednoczonych i Japonii dwie eksperymentalne i nowe opcje.

Na swoim blogu Google poinformowało o wprowadzeniu do Map Google na smartfonach dwóch nowych opcji:  
- integracja z Google Offers
- widok 3D wewnątrz budynków (wraz z ich mapą).
W obu przypadkach oferty jak i zdjęcia do tworzenia panoram 360° mogą, a nawet powinni dostarcząć sami zainteresowani czyli sklepy, galerie i inne firmy, które chcą zaistnieć w Google Maps. Kwestią czasu jest, jak usługa magnata z Mountain View zawita do innych krajów świata.  

Usługa widoku 3D wewnątrz budynków nie jest nowa, ponieważ Google wprowadziło ją już dla wybranych krajów w listopadzie zeszłego roku i od tego czasu można ładować plany swoich pomieszczeń, więc być może warto się powoli przygotowywać na przybycie tej usługi do Polski i móc w czas sprostać oczekiwaniom Google

Mapy Google wewnątrz budynków, zdjęcie: Macy’s San Francisco

Pewne jest, że ułatwi nam to poruszanie się po rozległych centrach handlowych - szczególnie tych, które odwiedzamy pierwszy raz, a jeżeli szukamy konkretnych produktów to możemy 'przejrzeć' półki w sklepie już z poziomu naszego telefonu dzięki panoramicznym zdjęciom wnętrz budynków.  

Panoramiczne zdjęcia wnętrz, zdjęcie: Toyjoy

Połącznie Google Maps z Google Offers może przynieść dużo korzyści przedsiębiorcom i ułatwić znajdywanie ciekawych ofert dla użytkowników o ile sama ta opcja nie będzie zbyt przeszkadzająca w codziennym korzystaniu z samych map.

A Wy co myślicie o takim połączeniu? Będzie to rozwiązanie dobre czy nie...?