Wirtualny dysk od Google

Google Drive LogoPoczta, Wyszukiwarka, Kalendarze, Społeczność i  ogrom innych usług jakie zapewnia Google nie sposób zliczyć. Wśród nich wszystkich brakowało jednego, a o którym plotkowano już od dawna - wirtualnej przestrzeni dyskowej w chmurze. To już prawie pewne, że Google Drive ruszy w połowie przyszłego tygodnia.

GDrive

Wiele w ostatnich latach mówi się o przechowywaniu danych w chmurze. Apple jako jeden z pierwszych wprowadził usługę iCloud, ale z racji na słabszą dostępność - obecnym liderem jest DropBox zapewniający 2GB przestrzeni dyskowej do dowolnego wykorzystania i dostępnych na każdej platformie (MacOS, Windows, Linux, iOS, Android). Jednkże magnat z Mountain View przygotował miażdżącą propozycję 5GB darmowej przestrzeni dyskowej dla każdego.

Google Drive dla Windows

Usługa ma ruszyć w okolicach wtorku-środy przyszłego tygodnia i najprawdopodobniej znajdziemy ją pod adresem: https://drive.google.com, a Google oprócz wszystkich dotychczasowych usług zaoferuje nam przetrzymywanie również swoich dowolnych danych. Ciekawe czy one również zostaną wykorzystane do wyświetlania nam spersonalizowanych reklam. Podobnie jak DropBox, GDrive będzie dostępny na wszystkie obecnie przodujące platformy takie jak Windows, MacOS, Android czy iOS. 

Google Drive dla MacOS

Najprawdopodobniej dodatkową przestrzeń będzie można dokupić, a cena jakiej można się spodziewać to 5 USD/rok za 20GB tak jak to ma miejsce w GMailu. Konkurenci, w tym DropBox będą musieli szybko i skutecznie zareagować na huczne otwarcie nowej usługi Google. Myślę, że będzie można się spodziewać dużych bonusów w przestrzeni dyskowej w ciągu najbliższego tygodnia. Jedno jest pewne - przetrzymywanie danych w chmurze już niedługo stanie się bardzo popularne.